Макаби ТА е нов кошаркарски првак на Израел

0

Кошаркарите на Макаби Тел Авив ја освоија шампионската титула во домашното првенство, откако синоќа во последниот дуел, финалето на шампионатот го совладаа тимот на Макаби Ришон со 86:81.

Ова е трета шампионска титула за жолтите од Тел Авив во низа, а до победата денеска стигнаа со одличната игра на Стадемаер кој постигна 18 поени.

Share.

Leave A Reply