Македонија ќе биде домаќин на квалификацииите

0

Грција се откажа од организација на женскиот ракометен квалификациски турнир за настап на Мундијалот во 2021 година по што Македонија ќе ја искористи шансата и ќе биде домаќин во ноември.

Тогаш Македонија, Грција, Литванија и Исланд, ќе се борат за првите две места кои обезбедуваат учество во баражот догодина во април.

Мундијалот ќе се реалзира во Шпанија од 1 до 19 декември во 2021 година.

Share.

Leave A Reply