Македонија ќе се засили со Теодор

0

Џордан Теодор кој ги брани боите на германскиот состав Банвит, најверојатно ќе биде новото засилување за нашата кошаркарска репрезентација во наредниот циклис на квалификации.

Тој добил македонски пасош а веста ја потврди и неговиот менаџер, Дејвид Пик. Се работи за кошаркар роден во 1989 година кој игра на бековските позиции. Црномурестиот бек нема играно во НБА лигата а од 2012 година е активен во првенствата низ Европа.

Теодор потекнува од Њу Џерси а колеџ- кариерата ја поминал во Сетон Хал од 2008 до 2012 година.

Share.

Leave A Reply