Македонија на ЕП 2020 во Виена во друштво на Чешка, Австрија и Украина

0

Македонската ракометна репрезентација доби исклучително поволна група за претстојното Европско првенство 2020 година, кое ќе се одржи во Австрија, Норвешка и Шведска.

„Црвено-жолтите“ ќе бидат стационирани во Виена, а во нашата група за ривали ги добивме селекциите на Чешка, Австрија и Украина. Ждрепката е поволна, па Македонија ќе може да се подготвува за уште еден добар настап на шампионатите.

Во останатите групи за ова ЕП се најдоа:

Европското првенство на кое учество за првпат ќе земат 24 репрезентации започнува на 9 јануари.

Share.

Leave A Reply