Македонија со најдобрите во пресметка со Турција

0

Нашата најдобра ракометна репрезентација вечерва го има последното гостување од евро-квалификациите за ЕП 2020 година, во Ескишехир ќе игра против домашната селекција на Турција.

Според очекувањата кај нашата селекција нема ниту една промена од последниот список на Брестовац, додека кај Туриците ќе отсуствува само искусниот голман Танер Гунај.

Во првиот меѓусебен дуел, кој се одигра во Битола, Македонијапобеди со 31:27. Натпреварот се игра од 18:00 часот, а двата селектори веќе ги открија составите за оваа средба.

По овој натпревар, нашата селекција се враќа во Македонија и ќе се подготвуваат за дуелот со Грција, кој се игра в недела од 18:00 часот во Струмица.

Share.

Leave A Reply