Македонија со стартна победа на СП во Германија и Данска (Фотогалерија)

0

Нашата ракометна репрезентација успеа да стартува со победа на СП во Германија и Данска.

Македонија беше подобра од Јапонија со 38:29 и го отворија шампионатот како што посакуваа.

Share.

Leave A Reply