Манчестер Јунајтед официјално го ангажираше Алексис Санчез

0

Манчестер Јунајтед официјално го објави привлекувањето на Алексис Санчез од Арсенал. Чилеанскиот репрезентативец ќе го носи легендарниот број 7 и се очекува да тренира со новите соиграчи за прв пат утре.

Како дел од договорот во насока на Арсенал заминува Ерменскиот репрезентативец Хендрик Мхитарјан. Во изминатите годините легендарната седмица на „црвените ѓаволи” е носена од Џорџ Бест, Брајан Робсон, Ерик Кантона, Дејвид Бекам и Кристијано Роналдо.

29-годишниот Алексис Санчез бил поздравен лично од поранешниот менаџер на Јунајтед – Алекс Фергусон, откако пристигнал во Манчестер.

Share.

Leave A Reply