Манчестер Сити тргнува по новиот Роналдо

0

Манчестер Сити пројавува сериозен интерес за младата ѕвезда на Бенфика и португалскиот фудбал, Жоао Феликс.

Дел од медиумите веќе соопштија дека новиот Кристијано Роналдо стана мета на најголемите европски фудбалски клубови, а Сити полека се доближува до фудбалерот и неговиот агент со неколку убави понуди.

Феликс има 19 години, но веќе прави разликата во португалскиот шампионат, во кој оваа сезона има 18 натпревари и 10 гола за “орлите”.

Share.

Leave A Reply