Марин Вегар потпиша за Еурофарм Работник

0

Дебитантот во ракометната Лига на Шампиони, Еурофарм Работник продолжува со засилувањата на својата екипа за новата сезона.

Денес пристигна петтото засилување на Еурофарм Работник, а тоа е 29-годишниот лев бек од БиХ, Марин Вегар кој потпиша договор до крајот на сезоната, а во Битола доаѓа од редовите на романска Стеауа. Вегар денес позираше во новиот дрес, откако претходно ги мина лекарските прегледи.

Во својата кариера десниот бек настапуваше и за хрватскиот Нексе Нашице и за босанскиот Извиѓач.

Претходно за Еурофарм Работник потпишаа Никола Митревски, Мартин Велковски, Бојан Маџовски, и Анже Ратајац. За разлика од минатата сезона клубот го напуштија Мемиќ, Кузмановски и Крстевски.

Битолчани вчера за ривали во групата Ц на Лигата на шампионите ги добија шведскиот Савехоф, словачки Татран, финскиот Кокс, шпанска Бидасоа Ирун и португалскиот  Спортинг.

Share.

Leave A Reply