Маркез тргнува прв во Австралија

0

Шпанскиот пилот Марк Маркес и по петтипат едноподруго ќе тргне од пол-позицијата на трката за големата награда на Австралија на патеката „Филип Ајленд“. Тој денеска беше најбрз на официјалниот тренинг и утре ќе тргне од првото место оставајќи ги зад себе двајцата пилоти со Јамаха, Маверик Вињалес и Јоан Зарко.

Како четвртти ќе стартува Јаноне и по него и неговиот клупски колега Алекс Ринсес.

Share.

Leave A Reply