Марсениќ се договори со Фуксе Берлин

0

Европскиот ракометен шампион Вардар следната сезона останува и без пивотот, Мијајло Марсениќ. И тој си заминува на крајот од сезоната и ќе се пресели во Бундеслигата.

Нов клуб на Марсениќ ќе биде Фуксе Берлин со кој викендов потпишал договор на три години. Со заминувањето на Марсениќ, Вардар останува со двајца пивотмени за следната сезона, Стоилов и Мораеш.

Share.

Leave A Reply