Мартинез останува селектор на Белгија до 2020 година

0

Белгиската фудбалска асоцијација и селекторот Роберто Мартинез ќе потпишат нов договор, кој ќе биде до летото 2020 година. Шпанецот ги донесе “црвените ѓаволи” на Светското првенство во Русија со девет победи и само еден нерешен резултат.

Платата на стратегот останува еден милион евра годишно, а помошниците на Мартинез, Греам Џонс и Ричард Еванс исто така ја продолжуваат својата работа во селекцијата на Белгија.

Share.

Leave A Reply