Мекларен со нови договори за Саинц и Норис

0

Првите луѓе на Ф1 тимот, Мекларен објавија дека скоро ќе ја продолжат соработката со пилотите Карлос Саинц и Ландо Норис. Шпекулациите околу промените на пилотските места, со оба паѓаат во вода.

И двајцата возачи ќе останат да се натпреваруваат за тимот од Вокинг најмалку до 2020 година.

Оваа сезона е прва за Саинц во Мекларен, додека Норис дебитира во Ф1.

Share.

Leave A Reply