Менез ќе ги брани боите на мексиканскиот состав Америка

0

Поранешниот француски репрезентативец, Џереми Менез, ќе ја продолжи кариерата во Мексико.

Некогашниот напаѓач на Монако, Рома, Пари Сен Жермен, Милан и Бордо, беше пречекан од десетици навивачи на аеродромот во Мексико Сити. Интересно е дека тој ќе биде единствениот Европеец во мексиканскиот состав.

Тој исто така е еден од најпознатите играчи во екипата на Америка во која настапуваат и  Клаудио Лопез, Иван Замора и Франсоа Омам-Биик

Share.

Leave A Reply