Менсах ќе заигра во Бундес-лигата

0

Тимоти Фосу-Менсах откако одби да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед, кариерата ќе ја продолжи во фудбалскиот состав на Баер Леверкузен.

„Црвените ѓаволи“’ се определија да му ја исполнат желбата да си замине во потрага по поголема минутажа. Тој ќе потпише тригодишен договор со „фармацевтите“ а англичаните ќе добијат обештетување од два милиона евра.

Младиот фудбалер кој беше купен од Ајакс во 2014 година одигра само 30 натпревари за екипата од – „Олд Трафорд“.

Share.

Leave A Reply