Мерцедес повторно имаше најдобри резултати

0

Британскиот возач во Формула 1,  Луис Хамилтон, оствари најдобро време на денешните квалификации на патеката во Муџело. За него тоа е 95-та пол-позиција во кариерата.

На трката за ГН на Тоскана веднаш до Хамилтон ќе биде неговиот клупски колега Валтери Ботас додека  Макс Ферстапен ќе стартува од третата позиција.

Натаму ќе бидат наредени: Албон, Леклер, Перез, Строл, Рикардо, Саинц и Окон.

Share.

Leave A Reply