Мерцедес призна дека е заинтересиран за Фетел

0

Првиот човек на тимот на Мерцедес, Тото Волф, призна дека тимот ќе размисли за можноста за потпишување договор со четирикратниот светски шампион Себастијан Фетел. Германецот ќе ја напушти Скудерија Ферари на крајот на сезоната 2020 година.

„Тој е опција за нас. Разгледуваме можност за потпишување договор со Себастијан Фетел. Но, тоа не е она што е сега на агендата, бидејќи се фокусираме на сегашните пилоти. Во принцип, сè е на Фетел. Тој може да одлучи сам, да ја заврши кариерата или да продолжи со друг тим. Тој сè уште има интересни опции“, изјавил Волф.

Share.

Leave A Reply