Металург и со пораз обезбеди пласман во групната фаза на ЕХФ Лигата на Европа

0

Ракометарите на Металург обезбедија пласман во групната фаза од ЕХФ Лигата на Европа, иако вечерва во Швајцарија загубија од екипата на Криенс со 22:21. Металург до последен момент остана трезвено во мечот, успеа да ја задржи позитивата од првиот дуел во Скопје од два гола разлика и на крајот на Македонија и официјално да и донесат два претставника во групната фаза од новоформираната Европска лига.

На први октомври, Металург ќе ги дознае противниците во групната фаза, во која претходно директно место обезбеди Е.Пелистер.

Share.

Leave A Reply