Мики Ивановски победи во Про Фајт 17

0

Мики Ивановски синоќа ја извојува 24 професионална победа во 34 борба на Про фајт 17 во Дупница, Бугарија, совладувајќи го европскиот и вицесветски ИТФ шампион во таеквондо кој паралелно настапува и во кик бокс Илијан Томанов во категоријата до 86 килограми.

„Ова беше мојата 34 професионална борба и 24 победа“, изјави Ивановски кој по полека се свртува кон профи-кикбоксот и додаде дека учествувал на настан најпрестижната професионална организација Про фајт. Тој обајснува дека на настаните на ова аорганизација покана добиваат најдокажаните кикбоксери.

Share.

Leave A Reply