Милан го сака Јовиќ, Азмун е резервна варијанта

0

Милан продолжува да бара нов напаѓач, а потпишувањето на напаѓачот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ останува приоритет, пренесува „Фудбал Италија“ повикувајќи се на информацијата објавена од „Газета дело Спорт“.

Според изворот, иранскиот напаѓач на Зенит Санкт Петербург, Сердар Азмун останува на потесниот список на „росонерите“, но Наполи, кој веќе започна преговори со напаѓачот, е сериозна конкуренција за Милан.

Азмун се пресели во Зенит во февруари 2019 година од Рубин Казан. Износот на трансферот беше 12 милиони евра. Оваа сезона, 25-годишниот напаѓач во руската Премиер лига постигна 10 гола и 6 асистенции.

 

Share.

Leave A Reply