Милосављев: БЛАГОДАРАМ ВАРДАРЕ

0

Српскиот ракометен голман,  Дејан Милосављев, со емотивна порака преку социјалните мрежи се прости со Вардар. Тој по само една сезона го напушти европскиот првак и кариерата ќе ја продолжи во Фуксе Берлин.

-Една година во мојот живот во еден од најголемите клубови на светот. БЛАГОДАРАМ ВАРДАРЕ, во срце ќе те носам. Благодарам на совршената екипа која ми даде многу и направи од мене да бидам тоа што сум! –напиша Милосављев.

-Благодарност до луѓето кои кои направија да се чувствувам убаво и сум дел од вас. Шампиони на Македонија, Суперкуп на Македонија, СЕХА лига, ЕХФ Лига на шампиони. Сонував со отворени очи и ви ја посакувам сета среќа на овој свет“ – стои во објавата на Милосављев.

Share.

Leave A Reply