Мињоле ќе продолжи во Ница?

0

Ливерпул може да му дозволи на резервниот голман симон Мињоле оваа зима да го напушти клубот и да замине во Франција. За него е сериозно заинтересиран новиот тренер на Ница, Патрик Виеира.

Според информациите, Виеира е подготвен на преговори со „црвените“, а прашање е дали Англичаните ќе се согласат на евентуален целосен трансфер, или само за позајмица. Ситуацијата може да има развој за Мињоле, доколку Бешикташ реши да го врати Лорис Кариус во Ливерпул во јануари.

Share.

Leave A Reply