Мишел помина без посериозни последици

0

Канаѓанката Мери Мишел Гањон доживеа тежок пад на службениот тренинг во спуст во Лејк Луис кој е дел од новата сезона во Светскиот куп во алспко скијање.

28-годишната скијачка имаше голема среќа и заработи само полесна повреда на рамото. Кога ќе се врати на патеката сеуште не е познато.

Таа и претходно имаше проблеми со истото лево рамо а беше и оперирана.

Share.

Leave A Reply