Митревски има една од петте одбрани на колото во ЛШ

0

Чуварот на мрежата на Еурофарм Работник, нашиот репрезентативец Никола Митревски, има една од најдобрите одбрани во 3. коло од Лигата на шампионите.

Митревски реализираше 13 одбрани за битолчани, но повторно остана без победа. Во петте најдобри одбрани во колото се најдоа и онаа на голманот на Мотор Запорожје против Тимур Дибиров, но и една на Марин Шего за Монпелје, кој му фати „зицер“ на Дејан Манасков од Веспрем.

Најдобрите 5 одбрани може да ги погледнете на следниот ЛИНК.

Share.

Leave A Reply