Митрополитот Европски Пимен гостин во нашето студио во Загреб

0

Отвореното студио на Спортко радио 90,3 во Загреб се наоѓа во ресторанот „Македонски Мерак“ ,а наш гостин беше и Митрополитот Европски Пимен кој деновите од ЕП во Хрватска ги поминува во Загреб и ги следи настапите на нашата репрезентација, а денес беше и дел од Света Василичка литургија во чест на православниот празник на овој светец и православната Нова Година, каде беше и националниот ракометен тим кој присуствуваше на богослужбата по овој повод во „Роков Перивој“.

Share.

Leave A Reply