Младиот Кизиќ ја има одбраната на колото во ЛШ (ВИДЕО)

0

Младиот голман на Вардар, Марко Кизиќ, со само 18 години ги воодушеви навивачите на „црвено-црните“ во последните 15 минути на средбата со Мешков Брест во Лигата на шампионите. Влезе, успеа да врзе неколку одбрани и да го трасира патот на Вардар кон новата победа.

Кизиќ на дуелот запиша пет одбрани од кои две во иста акција. Токму тие одбрани, ЕХФ ги избра за најдобри интервенции во тековното коло од ЛШ.

Share.

Leave A Reply