Младите репрезентативци до 21 година ќе игра на „Анталија Купот“

0

Младата селекција на Македонија за играчи од 21.година, следниот месец ќе има силна проверка на своите моментални можности во пресрет на стартот на квалификациите за ЕП 2021 година во Унгарија и Словенија.

Во периодот 20 до 27 март нашите надежи ќе учествуваат на силниот турнир „Анталија Куп 2019″ во Турција. Во нашата група покрај Македонија, ќе учествуваат и надежтие на Летонија, Казахстан, Украина и Естонија.

Интересно е тоа што со селекцијата на Казахстан ќе играме и во квалификациите за ЕП кои стартуваат во септември.

Share.

Leave A Reply