Многу мотиви на двете страни

0

Фудбалерите на Ливерпул денеска ќе му гостуваат на Манчестер Сити во дербито на 29-то коло во Премиер лигата.

Тоа ќе биде дуел на два тима што ќе атакуваат на позициите што обезбедуваат пласман во Лигата на шампионите во наредната сезона.

Веројатни состави: Манчестер Сити: Кабалјеро, Забалета, Отаменди, Стоунс, Клиши, Стирлинг, Фернандино, Туре, Занети, Силва, Агуеро. Ливерпул: Мињоле, Милнер, Ловрен, Матип, Клајн, Вајналдум, Џанг, Лала, Кутињо, Фирмино, Мане.

Share.

Leave A Reply