Модриќ и следната сезона во Реал

0

Хрватската ѕвезда од екипата на Реал (М), Лука Модриќ, ќе го продолжи договорот со тимот и на тој начин останува на Сантијаго Бернабеу и по завршувањето на тековната сезона, објави весникот „Марка“.

Добро е познато дека Интер му понуди договор за да се преслеи во Милано, но освојувачит на „Златната топка“ за минатата година, најверојатно успеа да се договори за условите од соработката со Реал.

Договорот меѓу двете страни има опција да се прошири и до крајот на сезоната 2020/2021, во зависност од тоа како ќе продолжи настапот на Хрватот во редовите на „кралскиот клуб“ следната сезона.

По истекот на договорот, Модриќ ќе има 36 години, а потоа ќе биде во зенитот на својата кариера, па не е јасно дали “Неражарри” ќе чека уште две години,

Share.

Leave A Reply