Мохамед Салах бил дел од 10 гола на Ливерпул на „Енфилд“ во ЛШ

0

Напаѓачот на Ливерпул Мохамед Салах има одличен учинок во натсапите на неговата екипа во Лигата на шампионите, посебно кога се работи за натпреварите кои се играат на „Енфилд“.

Египетскиот интернационалец има учествувано во постигнувањето на 10 гола на последните 10 натпревари на Ливерпул во групната фаза од Лигата на шампионите. Со 9 постигнати голови и 1 асистенција, Мохамед Салах директно учествувал во постигнувањето на овие 10 гола за Ливерпул.

Последниот постигнат гол беше оној на синоќешниот натпревар со Мидтјиланд кога во 93-та минута постигна гол од пенал и дојде до овој личен рекорд.

Share.

Leave A Reply