Можна ли е размена на играчи Ливерпул-Севилја

0

Тренерот на фудбалерите на Ливерпул, Јирген Клоп, ќе се обиде да издејствува размена на играчи со Севилја и тоа Такуми Минамото да замине во Шпанија а на Островот да допатува

Лукас Окампос. Минамото не успеа да се докаже во дресот на „црвените“  по што Ливепрул ќе го стави на трансфер листата или ќе направи напор да го размени со Окампос.

Извесно е дека Севилја покрај Минамото ќе бара и пари за Окампос кој игра одлично во Ла Лига.

 

Share.

Leave A Reply