Мурињо тргна по Трој Дини од Ватфорд

0

Тотенхем е на пат да го обезбеди потписот на напаѓачот на Ватфорд, Трој Дини. Ватфорд е подготвен да ги продаде Дини особено што оваа сезона не успеа да се задржи во Премиер лигата.

32-годишниот фудбалер е предмет на интерес за Мурињо, но за него се интересира и новајлијата ВБА. Преговорите меѓу двете страни треба да почнат следнава недела.

 

Share.

Leave A Reply