На победа и во Нови Сад

0

Ракометарите на Вардар денеска гостуваат во Нови Сад во меч од претпоследното коло во регионалното СЕХА натпреварување. Шпанскиот стратег вели дека и на овој меч мора да се пристапи максимално сериозно, а дека целта е групната фаза да се заврши без пораз.

„Обезбедивме пол-позиција за Ф4 турнирот, но нашата цел е групната фаза да ја завршиме без пораз“, вели Раул.

Натпреварот меѓу Вардар и Војводина ќе започне во 13 часот.

Share.

Leave A Reply