Надал: добро се одморив и тренирам напорно

0

Најдобриот тенисер на АТП листата, Рафаел Надал, посакува со победа на турнирот во Париз да ја заврши успешната сезона.

„ По турнирот во Шангај сакав да се одморам бидејќи играв навистина многу. Во Париз ќе дадам се од себе бидејќи е тоа главниот град во мојата кариера. Се разбира, на секој турнир се обидувам да го дадам максимумот, но, тешко е. Ако ја завршам годината со трофеј во Париз, ќе биде одлично„ вели Шпанецот.

Надал ќе го прескокне првото коло на Мастерсот во Париз а во второто ќе игра против Хион Чунг од Јужна Кореја.

Share.

Leave A Reply