Надал елиминиран во Акапулко

0

Рафаел Надал не искористи три меч топки и на крајот загуби од Ник Кирјос во вториот круг на турнирот во Акапулко (Мексико), кој се игра за награден фонд 1,78 милиони долари.

Шпанецот, кој е двократен шампион во Акапулко од 2005 и 2013 година, не успеа да го совлада Австралиецот, кој во еден одличен финиш успеа двапати да го добие вториот на светската ранг листа.

Кирјос славеше со 6:3, 6:7 (2), 6:7 и обезбеди место меѓу патниците во завршната рунда.

Share.

Leave A Reply