Надал го откажа настапот на АТП турнирот во Ротердам

0

Светскиот рекет број два, Шпанецот Рафаел Надал, е принуден да го откаже настапот на турнирот од серијата АТП 500 во Ротердам, поради болки во грбот, соопшти во четвртокот раководството на турнирот, закажан за 1 до 7 март.

Шпанецот беше запрен на Австралија опен во четвртфиналето во кое загуби од Гркот Стефанос Циципас, што му се случи само по втор пат во кариерата на Грен Слем турнирите.

Својот втор и последен настап во Ротердам Надал го имаше во 2009 година, кога во финалето беше поразен од Британецот Енди Мареј.

Share.

Leave A Reply