Надал: не ми одговараат условите во Франција

0

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал,по поразот од Александер Зверев на Мастерсот во Париз, вели дека  не му одговараат условите во  Франција и дека тоа е главната причина за слабите резултати гледано години наназад.

„Нема никакво проклетство. Турнирот е тежок поради условите. Не е ненормално што не сум освоил ниту еден турнир од серијата 1000“ – вели еден од најдбрите тенисери на денешницата.

„Беше добра недела. Ќе морам да корегирам неколку работи за турнирот во Лондон“ – изјава Надал.

 

Share.

Leave A Reply