Наоми Осака нема да игра на Ронал Гарос

0

Победничката на УС Опен, Јапонката Наоми Осака се повлече од настап на Ролан Гарос.

Осака која ја освои третата Грен Слем титула во Њујорк, како победничка на УС Опен не е подготвена да игра на Ролан Гарос и ќе го пропушти турнирот во Париз поради повреда на тетивата.

„За жал, годинава нема да можам да играм на Ролан Гарос. Тетивата ме боли, така што нема да имам време да се подготвам за овие два турнири“, напиша Осака на социјалните мрежи.

Share.

Leave A Reply