Нашите тенисери ги дознаа противниците во групата

0

Селекциите на Бугарија, Албанија и на Исланд, ќе и бидат противници на Македонија на турнирот кој ќе се реализира во Пловдив во рамките на Третата Европска Зона во тенискиот Дејвис Куп.

 

 Група А     1     2     3     4
Бугарија ///////
Македонија ///////
Исланд ///////
Албанија ///////

 

Македонија натпреварите ќе ги игра по следниот распоред
1 ден 04.04.2018 Македонија –  Исланд
2 ден 0504.2018 Македонија – Албанија
1 ден 06.04.2018 Македонија – Бугарија
Мечевите за конечен пласман ќе бидат одиграни во текот на викендот.

 

Share.

Leave A Reply