Нашите тимови се пред нови мечеви во ЛЕ

0

Фудбалерите на Работнички и на Шкендија денеска ќе ги одиграат воведните мечеви од второто елиминациско коло во Лигата на Европа.

„Романтичарите“ од 18.00 часот на стадионот „Петар Милошевски“ во комплексот на ФФМ ќе го пречекаат белорускиот преставник Динамо Минск кој на хартија ќе ја има улогата на фаворит.Во исто време Тетовци на стадионот „Младост“ во Струмица ќе му бидат домаќини на финскиот состав ХЈК Хелсинки.

Реваншите во Белорусија и во Финска ќе бдат одиграни за седум денови.

 

Share.

Leave A Reply