Навивачите на Реал Сосиедад во прошетка низ Скопје

0

Навивачите на Реал Сосиедад го искористија убавиот сончев ден во Скопје за да направат прошетка и да се запознаат со нашиот главен град,

Во убава атмосфера и расположение шпанските навивачи се подготвуваат за вечерашниот натпревар кој нивната екипа го игра со нашиот фудбалски шампио Вардар на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Share.

Leave A Reply