НБА крои стратегија за финиш на сезоната

0

Раководството на кошаркарската НБА лига набрзо ќе објави протокол по кој ќе работат клубовите. Тие прво ќе добијат дозвола за тренинзи а потоа етапно ќе треба да се реализира планот за одигрување на натпревари.

Играчите кои се во Европа ќе мора да ги почитуваат правилата за карантин пред да им се приклучат на клубовите.

Дел од нив може да се соочат со потешкотии на патот кон САД. НБА допрва треба да донесе одлука како и каде ќе ја финишира сезоната.

Share.

Leave A Reply