Нема да има постапка против Арсен Венгер

0

Фудбалската асоцијација на Англија нема да започне истрага против менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, и покрај извештаите дека Французинот усно го навредил главниот судија на средбата со Ватфорд, Нил Сорбруџ.

„Топџиите” загубија на ова гостување во Јужен Лондон со 1:2. По натпреварот, Венгер го опиша пеналот како „скандалозен“ по кој Ватфорд постигна гол за победа.

Сорбриџ не објави никакви проблеми со менаџерот на Арсенал во својот извештај за натпреварот, поради што Фудбалската асоцијација нема намера да почне да работи на случајот.

Share.

Leave A Reply