Неверојатна активност на Милан на трансфер пазарот,..милионите не се проблем

0

Челниците на фудбалскиот состав, Баерн Минхен, потврдиле дека луѓето од Милан испратиле понуда за Ренато Санчес.

Италијанците се подготвени да издвојат 40 милиони евра плус 20 милиони како бонус за да го купат црномурестиот фудбалер. Португалецот по доаѓањето на „Алијанц Арена“ не успеа да се наметне за првата постава што остава простор да си побара нов ангажман.

Воедно, неговиот менаџер задолжен за трансфери, најави дека ќе биде детално разгледана понудата од Милан.

 

Share.

Leave A Reply