Николов и Начевски ќе судат на средбата Египет – Шведска

0

Македонската судиска двојка, Славе Николов и Ѓорѓи Начевски, денеска исто така го започнува својот настап на СП во Германија и Данска. Нашиот најдобар судиски пар вечерва е делегиран да ја дели правдата на средбата од групата „Д“ меѓу репрезентациите на Египет и Шведска кој ќе се одигра во „Ројал Арена“ во Копенхаген.

Share.

Leave A Reply