Николов и Начевски повторно ќе судат на Мундијалот

0

Нашите ракометни судии, Славе Николов и Ѓорѓи Начевски, денеска ќе имаат нова задача на Светското првенство во Египет.

Тие ќе се појават на средбата од 4-та група меѓу домаќинот Египет и Белорусија. Средбата меѓу „фараоните“ и Белорусите ќе започне од 18 часот во арената во Каиро. Тоа за нив ќе биде шестиот меч на Мундијалите.

Во истата група претходно Македонија ќе игра со Русија.

 

Share.

Leave A Reply