Њукасл ја затвори тренинг базата, цел тим во изолација

0

Њукасл ја затвори својата тренинг база откако спроведе тестови за коронавирус меѓу играчите и вработените во клубот.

Целиот тим на „црно-белите“ се изолира уште вчера и во изолација ќе остане  до четврток.

Следниот натпревар на „страчките“ е против Астон Вила во петок. Досега Њукасл и Премиерлигата официјално не ја коментираа ситуацијата, а досега нема одложен натпревар од Премиер лигата поради многу болни играчи.

Share.

Leave A Reply