Ноле дефинитивно нема да се појави на собирот во Мајами

0

Новак Ѓоковиќ кој го има второто место на АТП листата на најдбрите тенисери, дефинитивно ќе го пропушти вториот сезонски Мастерс кој ќе се реализира на терените во Мајами.

Србинот си замина од Индијан велс со приватен авион кон Монте Карло за да направи нови лекарски прегледи на десната рака.

Ѓоковиќ бидејќи нема да ја брани титула на претстојниот турнир, ќе загуби уште 1.000 поени, но, ќе остане на втората позиција на АТП рангирањето.

Share.

Leave A Reply