Ноле запона убедливо

0

Србинот, Новак Ѓоковиќ, со максималната победа во два сета против Матео Беретини го започна настапот на завршниот АТП тениски турнир кој се реализира во Лондон.

Вториот светски рекет за само 60-на минути успеа да дојде лесен триумф против младиот тенисер од Италија откако го доби првиот сет со 6-2 а  вториот со 6-1. Со тоа ја забележа првата победа во групата вo која се уште и Роџер Федерер од Швајцарија и Домик Тим од Австрија.

Ѓоковиќ токму преку собирот во Велика Британија ќе се обиде да се врати на челната позција на АТП листата на која во моментов е Шпанецот, Рафаел Надал.

Share.

Leave A Reply