Нов малер за Голден Стејт, Кари со скршеница на дланката

0

Тимот на Голден стејт се соочува со големи проблеми од почетокот на сезоната во НБА лигата, пред се поради слабите резултати, а капак на се, дојде синоќешната повреда на најдобриот кошаркар во тимт, Стеф Кари. Тој се повреди на дуелот со Феникс, кој Воините го загубија дома, и мора да оди на операција на дланката.

Повредата е сериозна, но засега не се знае колку точно Кари ќе отсуствува од терените.

РЕЗУЛТАТИ:

Кливленд – Чикаго 117:111

Орландо – Њујорк 95:83

Филаделфија – Минесота 117:95

Бостон – Милвоки 116:105

Бруклин – Индијана 108:118

Торонто – Детроит 125:113

Оклахома – Портланд 99:102

Вашингтон – Хјустон 158:159

Сакраменто – Шарлот 111:118

Јута – ЛА Клиперс 110:96

Голден Стејт – Феникс 110:121

Share.

Leave A Reply